Menu

dyskretny urok codzienności

opisywany przez heteroseksualne ciało pedagogiczne rodzaju żeńskiego oddające się wnikliwym studiom nad rodzajem męskim, choć rodzaj nijaki nie pozostaje bez znaczenia

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o facetach...

asprocolia

.....a nie macie czasu, ochoty zapytać.J

Zawsze chciałam przeprowadzić z kimś wywiad. No i wreszcie się udało. Bohaterem mojej rozmowy będzie mężczyzna. Najpierw zgodził się z ochotą, potem poczuł dreszczyk emocji, ale ostatecznie wszystko zakończyło się pomyślnie. Oboje żyjemy. Ponieważ mężczyzna ów prosił o względną anonimowość nazwę go FSO czyli Facet Statystycznie Obiektywny. Pozwolę sobie pominąć formułę powitania. Aaaa i jeszcze zaznaczę, że FSO prosił, by podkreślić, iż nie uważa się za wyrocznię, a jedynie za jednego z nich....TROCHĘ DŁUGO, ALE CHYBA WARTO POCZYTAĆ. Jestem ciekawa opinii pań i panów.

A : Czego facet nigdy nie powinien zrobić dla kobiety ?

FSO : To pytanie jest bardzo proste i wymaga według mnie dwuwyrazowej odpowiedzi:) ZMIENIAĆ SIĘ:) Oczywiście cały problem polega na tym, że zarówno faceci jak i kobiety różnie na to patrzą:) A więc najprostszy sposób by to uchwyci to następujący przykład: standardowa para w okresie narzeczeństwa, nieskażone  bagażem lat i doświadczeń umysły - ON ----> Widzi w swojej kobiecie cudowną istotę i w swojej naiwności sądzi, że Ona nigdy się nie zmieni. Po ślubie przykre rozczarowanie:P ONA ---> Zapobiegliwa w swojej kobiecości widzi jakie partner ma wady, teraz oczywiście przysłaniane przez pryzmat uczucia, które w niej płonie. I co? Sądzi, że On zmieni się po ślubie:) A jeśli nie to już ona go zmieni:P Stąd właśnie mamy tyle rozwodów:) Ale wracając do pytania (a raczej odpowiedzi) po tej przydługiej dygresji - Facet nie powinien się zmieniać. Oczywiście pomijając ekstremalne przypadki:)

A: Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć coś miłego, przytulić ?

FSO : BO TO NIE MĘSKIE ! Facet to nie pluszowy przytulak pod poduchę:P Facet ma być twardy i opanowany, jego chłodny osąd pozwoli Wam zawsze wyjść cało z każdej opresji, gdy Ty właśnie będziesz wybuchać płaczem:) Jego twarde ramię ma być jak gąbka wchłaniająca Twoje łzy i zatrzymująca je w środku - co byś pomyślała o facecie, który przytula się do Ciebie i wypłakuje regularnie na ramieniu? BABA NIE CHŁOP:) Co do mówienia czegoś miłego to faktycznie Faceci chyba zbyt mało mówią miłych rzeczy swoim kobietom. Nawet chyba jesteśmy świadomi tego faktu ale ciężko się jest potem przełamać, bo gdy chcesz w końcu po jakimś czasie coś takiego palnąć to na 90% usłyszysz od partnerki - ' Czemu jesteś dla mnie taki miły nagle? Zdradzasz mnie pewnie? ' - więc sama rozumiesz, że lepiej nawet nie zaczynać, a już nie daj boże próbować to wytłumaczyć:)

A : Czy facet może pokochać brzydką kobietę ?

FSO : OCZYWIŚCIE że może:) Kobieta to nie tylko piękne i zmysłowe ciało. Kanony piękna są różne dla różnych kultur i tak samo dla różnych typów męskiego ego:) Poza tym mamy coś takiego jak kobiecość. Gdy widzę w miarę ponętnego faceta ( wy to nazywacie Ciachem:P) idącego ulicą z powiedzmy 'mało atrakcyjną kobietą' splecionych uściskiem to wiem, że ta kobieta ma właśnie to 'coś' co On w Niej odnalazł i co jest dla niego ważniejsze niż piękno fizyczne:)

A: Czego kobieta nigdy nie powinna mówić facetowi ?

FSO: Myślę że tego samego, czego facet nie powinien mówić nigdy kobiecie. Czyli czegoś w rodzaju - ' Ten Janek z naprzeciwka jest dużo lepszy od Ciebie' itp. Najgorzej jest zawsze PORÓWNYWAĆ Z INNYM FACETEM. Myślę, że to działa w obie strony i żadna kobieta nie lubi być porównywana z inną - szczególnie gdy takie porównanie wychodzi na naszą niekorzyść. Dlatego właśnie zamiast mówić - 'Zobacz jaki Janek z naprzeciwka ma mały brzuch, pewnie nie pije tyle piwska co Ty', warto powiedzieć - ' Kociaku a może pobiegamy razem po lesie a Ty zamiast za piwem pobiegasz za swoją niegrzeczną dziewczynką:P ' Haha:)

A: Co dla Ciebie oznacza bycie facetem ?

FSO: To chyba najtrudniejsze z tych pytań. Nie ma ma to jednej odpowiedzi, bo każdy facet może być inny. Dlatego postaram się uogólnić, za co z góry przepraszam tą męską część społeczeństwa, której ta odpowiedź nie będzie dotyczyć. FACET DLA KOBIETY POWINIEN BYĆ PODPORĄ, WSPARCIEM I POCZUCIEM BEZPIECZEŃSTWA . Ja wiem, że to banał ale tak właśnie jest. To jest to czego kobieta szuka w mężczyźnie więc właśnie to powinien sobą reprezentować. To mi się wydaje nawet logiczne:) Druga szkoła mówi że facet może kobiecie zaimponować albo władzą albo...ją rozśmieszyć. To też ma jakiś sens głębszy, więc szczerze w to wierze:) Na koniec dodam to co już wcześniej Ci Ewo pisałem - faceci ogólnie to dranie, ale wy kobiety właśnie tego szukacie w życiu:) Takiego drania którego chcecie zmieniać przez całe życie:) na którego można ponarzekać w przyosiedlowym sklepiku:) i z którym nie sposób się nudzić:)

A: Co Cię najbardziej irytuje w kobietach ?

FSO: Hmm...to jest pytanie, które należałoby skierować do każdego faceta oddzielnie a to dlatego że każdego z nas(mężczyzn) irytuje co innego, a także dlatego że kobiety jednak nie są takie same:P hehe. A tak poważniej podchodząc do tematu to myślę że - oj i tu się posypie na mnie krytyka płci pięknej - BRAK EMPATII. Nie myślę tu o empatii w rozumieniu powszechnym ale chodzi mi o takie wczucie się w rolę faceta:) Czy to tak trudno zrozumieć, że wracając po całym dniu pracy (często ciężkiej, fizycznej harówki) człowiek marzy o zimnej butelce ulubionego piwa w jednej ręce a pilotem telewizora z co najmniej dziesięcioma kanałami sportowymi w drugiej? Czy tak trudno wyobrazić sobie, że to jest dużo ciekawsze niż perypetie sąsiadki z bloku obok spotkanej dziś przez Ciebie w osiedlowym warzywniaku, która wypłakała Ci się na swoją kulinarną indolencję? Czy trudno wyobrazić sobie, że mały wypadzik na całonocnego pokera w towarzystwie kolegów w pracy może być dużo bardziej emocjonujący niż przydroga kolacja, z przygłupim kelnerem w podrzędnej kafejce, w której nawet nie ma piwa:)Kobieto - daj się wyszaleć od czasu do czasu swojemu facetowi, spuść go ze smyczy - niech poczuje przez chwilę, że znów ma wpływ na swoje losy - a zobaczysz ,że skruszony od czasu do czasu obejrzy nawet z Tobą jakiś odcinek 'M jak miłość'

A : Dlaczego faceci lubią przerzucać odpowiedzialność na kobiety, np.on chce obejrzeć mecz, więc mówi kobiecie, pewnie jesteś zmęczona, połóż się, zamiast po prostu powiedzieć, nie przeszkadzaj ?

FSO : Ha ha...:) A TO JEST WŁAŚNIE MĘSKA EMPATIA:) Żeby nie zrobić przykrości kobiecie, żeby nie poczuła się mniej ważna od finału ligi mistrzów, wtedy można uciec się do małych kłamstewek co jest absolutnie w męskim świecie dozwolone i aprobowane:) O ileż łatwiej by się nam żyło obok siebie, gdyby kobieta - zamiast narzekać na to, że jej facet woli spędzić wieczór z kolegami i dwudziestopakiem piwa, jak jej jest źle z tego powodu i jak bardzo czuje się niedoceniona - powiedziała - a idź sobie z tym Wojtkiem i kolegami na to wasze piwo. Pewnie jego żona nie jest taka wyrozumiała jak, ja ale pamiętaj Kocie, że jak wrócisz jutro to będziesz musiał nieźle mi się odpłacić:P ...w naturze oczywiście:) Oj , nie zdajecie sobie nawet sprawy, ile więcej byście zyskały Drogie Panie takim podejściem do sprawy:)

A : Co Twoim zdaniem sprawia kobiecie największą radość ?

FSO :Jeśli miałbym odpowiedzieć szczerze to uważam że MACIERZYŃSTWO:)Nie będę tego rozwijał bo to byłoby bez sensu. Więc krótko i na temat:) MACIERZYŃSTWO:)

Dziękuję Państwu za uwagę :)

 

 

 

 

Komentarze (16)

Dodaj komentarz
 • tani1

  To bardzo ciekawe, jak zresztą większość Twoich "artykułów", a zatem czekamy na głosy panów, aby to potwierdzili lub zmodyfikowali. Zobaczymy, to ciekawe. Podstoli jest dziwakiem nie lubi piwa, za piłką nożną nie przepada... nie wyskakuje z kolegami na pokera, lecz on jest z innej planety. Nasi pewno się zgodzą. Czekam machając.

 • asprocolia

  tani najpierwsza,
  też jestem ciekawa co chłopaki o tym myślą, a Podstoli jest raczej oryginalny,
  mam w rodzinie podobny okaz, wszyscy go lubimy :)
  Odmachuje z uśmiechem :)

 • krzysiekzsympatii

  Mogę?
  Tak więc..

  Czego facet nigdy nie powinien zrobić dla kobiety ?
  Prawda!
  Co gorsza, znajomych chłopów mam, którzy to ulegli namowie połowicy i rozpoczęli proces zmian. W pierwszym przypadku proces się załamał, pacjent zaś wrócił do stadium znacznie poniżej tego, gdy ów rozpoczynał. W drugim przypadku, facet po zmianach został porzucony przez połowicę." Bo był zbyt miękki i zbyt często ulegał jej wpływom, a ona potrzebowała twardziela." Szkoda tylko, że nie powiedziała mu o tym, zanim zabrała się za jego poprawianie.

  Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć coś miłego, przytulić ?
  Prawda?
  Cóż, to zależy jak leży. Ja osobiście nie mam z tym problemów. Z tym, że od razu się przyznam. U mnie ten odruch, jest zdecydowanie wyuczony. Wiem, że od czasu od czasu należy powiedzieć, co też czynię. Przeprowadziłem też kiedyś osobliwy eksperyment na jednej z koleżanek. Codziennie rano, widząc ją w pracy, mówiłem jej, że świetnie dziś wygląda.
  Jaki był efekt? Pewnego dnia usłyszałem: "Ja wiem, że kłamiesz mówiąc mi te słowa, obłudniku jeden, ale nawet nie wiesz ile one mi dają radości."

  Czy facet może pokochać brzydką kobietę ?
  Prawda!
  Zamiast brzydka powiedział bym, atrakcyjna inaczej :-)
  Lub też, przywołam przykład z mojego własnego podwórka:
  Podobają mi się wysokie dziewczyny przy kości, tak żeby cycuś i cztery litery ładnie się uwidaczniały. Miło było b,y potrzymać takie dorodne dziewczę w ramionach, i niech by się ono w swojej fizjonomii, przez te ramiona mi przelewało. Tymczasem moja żonka to niewysoka kobita, chudzina. Kobiece wdzięki i owszem - ale tylko ze wspomaganiem takim jak staniki push-up. I co? I nie wyobrażam sobie życia bez niej. Mimo że jest zaprzeczeniem mojego ideału kobiety, nie potrafił bym być z żadną inna... Dla mnie jest idealna. Pokręcone to trochę, co?

  Czego kobieta nigdy nie powinna mówić facetowi ?
  Prawda!

  Co dla Ciebie oznacza bycie facetem ?
  Prawda!


  Co Cię najbardziej irytuje w kobietach ?
  W każdej z Was irytuje zgoła coś zupełnie odmiennego. Mało tego! Może być tak że coś co u jednej irytuje, u drugiej poczytane zostanie za największą zaletę...

  Dlaczego faceci lubią przerzucać odpowiedzialność na kobiety?
  Lubią? Hmmm...

  Co Twoim zdaniem sprawia kobiecie największą radość ?
  Prawda!
  Amen!

 • mariom74

  A : Czego facet nigdy nie powinien zrobić dla kobiety ?

  Raczej prawda. Bo jeśli się zmieni, to zwykle przestaje być atrakcyjny dla kobiety... jak nie ma co poprawiać to się robi nudno. I jak się facet dał zmienić, to na pewno nie ma swojego charakteru.

  A: Dlaczego mężczyznom tak trudno powiedzieć coś miłego, przytulić ?

  IMO nieprawda. Facetom nie jest trudno mówić coś miłego tyle że kobiety zazwyczaj im nie wierzą... w to, że komplementy czy miłe słowa są bezinteresowne. Doszukują się w słowach faceta tego czego tam nie ma... bo facet prostolinijny jest.

  A : Czy facet może pokochać brzydką kobietę ?

  Prawda. Pomimo że jesteśmy wzrokowcami, to jednak w okresie zakochania ślepniemy :)

  A: Czego kobieta nigdy nie powinna mówić facetowi ?

  Niczego co obniża jego samoocenę i wartość w stosunku do innych. Facet chce być w oczach swojej kobiety tym najlepszym i najwspanialszym... i powinien takim być nawet jeśli nie zawsze mu to wychodzi.

  A: Co dla Ciebie oznacza bycie facetem ?

  Prawda.

  A: Co Cię najbardziej irytuje w kobietach ?

  Prawda. Kobiety oceniają facetów wg własnych kryteriów, które nijak się mają do nas. I skłonność do manipulacji emocjonalnej...

  A : Dlaczego faceci lubią przerzucać odpowiedzialność na kobiety, np.on chce obejrzeć mecz, więc mówi kobiecie, pewnie jesteś zmęczona, połóż się, zamiast po prostu powiedzieć, nie przeszkadzaj ?

  Nie wiem, nie oglądam meczy, na piwo nie chadzam :) Przerzucanie jakiejkolwiek odpowiedzialności na kobiety jest mi obce. Chyba że chodzi o zakupy :) Tego nie znoszę.

  A : Co Twoim zdaniem sprawia kobiecie największą radość ?

  Nieprawda. Być może ja znam inne kobiety, w tym też matki. Macierzyństwo jest ok i jest cudowne... ale wydaje mi się, że możliwość samorealizacji (wbrew pozorom kobieta to też człowiek :P ). Poczucie że żyją, że się spełniają... a że niektórym kobietom to poczucie spełnienia daje macierzyństwo to inna sprawa.

 • alex-2001

  Generalnie FSO dobrze mówi. W szczegółach mogą być różnice, bo nie każdy facet pasjonuje się sportem, ale za to kręci go coś innego, co lubi robić bez kobiet, bez kobiety.

  Facet nie powinien robić dla kobiety wszystkiego, co ona chce. Kobiety łatwiej znoszą brak posłuszeństwa (na to są przygotowane) niż bezwolność. Nie lubią manekinów. Tak?

  Czemu faceci rzadko przytulają i mówią miłe słowa? Bo nie czują takiej potrzeby. Myślę, że dlatego. Czemu mieliby robić coś, co w ich odczuciu jest zbędne? Dlatego Krzysiekzsympatii ma to wyuczone :)

  Brzydkiej kobiety facet nie pokocha. Ona musi mu się podobać, choć dla innych może być nieładna. Zatem może być mała, albo duża, chuda, albo gruba, blondynka albo bruntetka, biuściasta, albo płaska, ale musi mieć wdzięk i kobiecość, które on dostrzeże.
  Mam wrażenie, że kobiety nie zawsze widzą w sobie to, co widzą mężczyźni. Działają intuicyjnie. Zazwyczaj trafnie, ale wpadek też nie brakuje.

  Z macierzyństwem to różnie. Często jest tak, jak mówi FSO, ale to nie jest reguła powszechnie obowiązująca.
  Największą radość sprawia kobiecie poczucie, że jej mężczyzna uważa ją za piękną i że ją kocha.

 • asprocolia

  krzysiekzedarling;), mariom, alex,
  jestem Wam bardzo wdzięczna za tak szerokie komentarze, nawet nie liczyłam na taką głębie i piszę to bez jakiejkolwiek ironii, fajnie poczytać o Was, o tym jak Wy patrzycie na pewne sprawy, jak odbieracie pewne nasze zachowania, przez wiele lat takie typologie mnie irytowały, zawsze mówiłam, że każdy człowiek jest inny, jednak ostatnio, pewnie zbyt późno dostrzegam złożoność męskiego świata, to coś co jest tej męskości wyznacznikiem, być może gdybym miała tę wiedzę, a w zasadzie świadomość moje życie w pewnych etapach wyglądałoby inaczej, jedno co mogę Wam w podsumowaniu powiedzieć to chyba to, że my bardzo pragniemy być kochane, zauważane, doceniane i słuchane, z drugiej strony dążąc do realizacji tego pragnienia zapominamy o Waszym sposobie wyrażania, zawsze wydawało mi się, że bycie kobietą jest szalenie trudne, ale okazuje się, że bycie mężczyzną to też ogromne wyzwanie i presja świata :)
  Bardzo dziękuję FSO za to, że poświęcił mi czas, wykazał się sporą cierpliwością, dzięki M. :)

  No i jestem ciekawa co o tym myślą koleżanki :)

 • tani1

  Ja w zasadzie... emm... jako niemłoda już Podstolina, zgadzam się z przedmówczynią w całej, że tak powiem... Zbyt wielu rzeczy prostych o sobie nie wiemy i mamy to sobie za złe... Jak choćby to: O czym myślisz, kochanie? Jak to o niczym? Jak można myśleć o NICZYM?! A kochasz mnie jeszcze? No czemu nic nie mówisz? Pewnie mnie już nie kochasz! Pewnie wolisz tę rudę lafiryndę spod piątki! A czemu nie powiedziałeś, że wolałbyś klopsiki, zrobiłabym klopsiki, a nie schabowego... Co? Że bez różnicy? Jak to? Czy ty w ogóle słuchasz, co ja do ciebie? Aha... że i schabowy smakował? Nie no, tak tylko mówisz, żeby mi przykro nie było! Kłamiesz! Znowu kłamiesz! Ha! Zrobił Ci się mięsień piwny. Poćwiczyłbyś trochę jak Karol... ech... on to ma... Że co? Że nieładnie mi w niebieskim? Nie to chciałeś powiedzieć? To czemu na mnie nie patrzysz jak się ubieram w niebieskie?! Że najładniej bez niczego?! Ożeż! Świntuchu ty! I nie pal mi tutaj! Co ten popiół robi w słoiku po dżemie?! Znowu nie chcesz iść do galerii handlowej! Jak to nic ciekawego?! Tam jest przecież mnóstwo sklepów!!!
  PROSZĘ ILE PRZESZKÓD, a mimo to... jesteście w stanie nas kochać! AMAZING!
  A teraz serio.
  Bycie kobietą to ciężki fach, wiecie to doskonale i dlatego wolicie być sobą, lecz... bycie facetem wcale nie musi być takie proste... (Podobnie jak bycie dzieckiem) ;), mimo, że facet niby "taki prosty". Jak się zastanowicie głębiej panowie, to Was porównanie nie urazi. A wiem, że umiecie myśleć. Hm... no wiem. Nic nie jest takie proste bowiem, zaś wszystko, co trudne z czasem staje się proste i klarowne. Tylko czemu tak późno do tego dochodzimy?! Cholera... alem się nadziamkała... (oddalam się pokasłując).

 • asprocolia

  Tani najpierwsza,
  nie wiem czy przyznasz mi rację, ale my bywamy takie czepialskie ze strachu
  przed odrzuceniem, z obawy przed chłodem emocjonalnym, kiedy czujemy się bezpieczne
  skarpetki na dywanie nie denerwują nic a nic ;))

 • ateibok40

  Odetchnęłam z ulgą po przeczytaniu tego wywiadu, że moja druga połowa niewiele z takiego stereotypowego faceta ma. Nie wytrwałabym z takim :) Może mój facet niestereotypowy, bo ja też taka ;) Piwo pijemy razem, siatkówkę oglądamy razem (nożna go nigdy nie interesowała), no może skoków narciarskich z nim nie oglądam, bo co tu oglądać - wychodzi, siada na ławeczce, jedzie, leci, ląduje, i znów - wychodzi... - co za nuda ;) Seriali ze mną nie ogląda, no bo ja jeszcze żadnego nie oglądałam. Wychodzimy czasem osobno na męskie tudzież babskie spotkania. Przytulałby mnie i mówił miłe rzeczy najlepiej codziennie, co po12 latach bywa męczące ;) Zmieniamy się oboje, bo jednak warto nad sobą czasem popracować, żeby tej drugiej osobie żyło się z nami lepiej. I, choć,oczywiście - jak to mąż, jest czasem zupełnie nie do wytrzymania, to za nic bym go na bohatera wywiadu nie zamieniła :)

 • tani1

  Ależ zgadzam się. I oni mają tak samo. Jak czują się bezpiecznie, to nic, że dostał przypaloną nieco jajecznicę, że zupa za słona, to wtedy nie jest najważniejsze. Oni czepiają się inaczej, albo uciekają, gdzieś wgłąb. My mamy więcej ekspresji ;). Człowiek w ogóle chce nie tylko euforii, ale i bezpieczeństwa emocjonalnego. Jestem akceptowana, mimo że przybyło mi w biodrach. Ona mnie kocha, chociaż mam... brzuszek. Jestem najpiękniejsza i on mi to powiedział wczoraj... albo kupił kwiat... czy czekoladkę (cokolwiek) i tak dał do zrozumienia, że to ja! Jestem najwspanialszy, mimo, że z moiej pensji stać nas tylko na 10-letniego Opla, albo wręcz na autobus. Oczywiście Panowie z lepszymi furami wcale nie są niemile widziani, ale TO NIE W TYM RZECZ! Można mieć więcej... jeśli się już ma to coś. Można się bardziej starać, być np. lepszą panią domu, jeśli się ma właśnie to coś. Tutaj chłopaki zwracają uwagę na to, że nie ma jakiegoś szczgólnego kanonu piękna kobiecego, mimo, że ta czy owa... to niezła lasencja, ale on i tak kocha swoją... poiedzmy Basieńkę, bo... I tak jak i my swojego Bodzia... bo... to samo. Nie musi mieć kaloryferka i 1.90 wzrostu.
  Ateibok: No... nieee... no co Ty? ;) Nie wiesz, jaki tak naprawdę jest bohater wywiadu. Ja też tego nie wiem. Podobnie jak tak naprawdę nie wiemy być może czy pewne odruchy u naszych połówek nie są li tylko... wyuczone. O czym była tu mowa. Ale to w sumie nie ważne, bo jak się kocha... no to... wiadomo.
  Eej... nie służy mnie to chorobowe. Za dużo gadam.

 • stradovius

  Generalnie słuszny wywód. Widać, że rozmówca przeszedł przez sito kwalifikacji...

  Ja na przykład lubię wredne kobiety, banalnie się je podrywa; wystarczy być wredniejszym ;-) i złośliwie się uśmiechać.

 • asprocolia

  ateibok,
  na tym właśnie polega dokonanie właściwego wyboru,
  jesteśmy świadomi wad tej drugiej osoby, a mimo tego
  wiemy: to ON :)
  Nie znam FSO zbyt dobrze, ale wydaje mi się, że to całkiem fajny facet,
  świadomy siebie.

  tani najpierwsza,
  mam nadzieję, że ze zdrówkiem wszystko dobrze :)
  dotknęłaś sedna, chcemy być dla kogoś wyjątkowe,
  nie musi to oznaczać, że tak w ogóle jesteśmy,
  ale dla niego chcemy :)

 • krzysiekzsympatii

  A ja głupi myślałem że chodzi o cycki...
  A nie bzdety typu bycie wyjątkowym dla tego drugiego :-P
  Głupi jakiś...

 • asprocolia

  stradovius,
  nie zaskoczyłeś mnie, dobre kobiety wydają się mężczyznom mdłe i nudne ;)

  krzysiekzedarling,
  nie bądź taki krytyczny wobec siebie,
  wiesz, tak do końca to nigdy nie wiadomo o
  co tu chodzi ;))

 • krzysiekzsympatii

  @aspro...
  :-))))

 • asprocolia

  krzysiekzedarling.
  no co? no co?
  ;)))

Dodaj komentarz

© dyskretny urok codzienności
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci