Menu

dyskretny urok codzienności

opisywany przez heteroseksualne ciało pedagogiczne rodzaju żeńskiego oddające się wnikliwym studiom nad rodzajem męskim, choć rodzaj nijaki nie pozostaje bez znaczenia

Polski kibic i jego orły nieloty

asprocolia

Wszyscy tylko o tych piłkarzach....Nikt nie przejmuje się losem kibica polskiego totalnie sponiewieranego, zgnębionego i poniżonego. Gdzie się nie obejrzę wszędzie słyszę jedną frazę: nie chodzi o to, że przegrali, chodzi o to jak przegrali.....

kibic

Rzeczywiście przegrali w stylu zadyszkowo- tragicznym. Nie reprezentowali Polski tylko Bardzo Niski Poziom i przyznali się do tego dopiero po wszystkim. Czyli na tym mundialu nie mieliśmy swojej reprezentacji. Wstrząsająca mistyfikacja. Smutne.

Wczoraj obejrzałam mecz Iranu z Portugalią i zawyłam.  Oddawałam tej walecznej, szybkiej i skutecznej drużynie cześć i chwalę, i natychmiast zrozumiałam wiernych kibiców, w tym mojego sąsiada, który ma teraz akwarium. Nie godzi się panowie piłkarzowie tak z narodem poczynać. 

Oczywiście próbuję zrozumieć.....Nie daliśmy rady, byli lepsi.....taaa......bramka mała.....wiek podeszły...I nie wychodzi mi to zrozumienie. Nie wystarczy się przyznać. Żal za grzechy to za mało....To naprawdę było dziadostwo....

Współczesny futbol to głównie kasa. Przyszycie naszym piłkarzom łatki tłustych kotów ma sens. Jeżeli trener za zakwalifikowanie się do mistrzostw dostał bagatelka 4 miliony, a drugie tyle zgarnął za reklamy, to ja się nie dziwię, że się nie chciało i nic się nie stało. Nawet jeśli to plotka, to i tak kasę dostają ogromną. 

Taki statystyczny polski kibic razem z teściem, zięciem i synem z pierwszego małżeństwa nie zarobi tyle co ten pan i inni panowie przez całe życie. A jednak kupuje gadżety, piwo i ryczy jak grają hymn, i patrzy ufnie  jak dzieciak w plazmę, bo nasi grają.... Smutne. 

Skoro sami piłkarze uważają się za najgorszą drużynę tych mistrzostw, w czwartek nie powinni przeszkadzać Japonii w walce o zwycięstwo. Niech będą sobą.......Zwycięstwo należy się walecznym. Naszym orłom nielotom należy się bilet powrotny.

Niestety kibic nie zaznaje spokoju, trudno będzie zapomnieć. Nasi nakręcili reklam i teraz wyłażą z każdego kącika z telefonem, parówką czy koszulką. Dobrze, że broń jest w polskich domach rzadkością. Ilość zastrzelonych telewizorów byłaby zatrważająca.

 

 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • stradovius

  To prawda. Te reklamy z orłami Nawałki są szkodliwe społecznie bo budzą agresję :)
  Ale ja - śląski kibic - mam komfort dalszego kibicowania, bo moi Urugwajczycy grają dalej i przepowiadam im walkę o medale. Fakt, że po drodze rozjadą ekipę Cristiano to tylko dodatkowa radość :P

 • z_pamietnika_inzyniera

  Zdesperowany musiał być sąsiad, skoro już akwarium ma:)
  ...przed czwartkiem...

 • xychmurzasta

  Pozytywnych rzeczy trzeba szukać. Nagle sąsiad z sąsiadem ma wreszcie o czym rozmawiać, bo tak to i dwa lata słowa nie zamienili. Piłka łączy. A poza tym wszystkim niskociśnieniowcom ciśnienie podnieśli? Podnieśli.
  :)

 • asprocolia

  stradovius,
  szczęśliwy z Ciebie człowiek :)

  inżynier,
  pewności nie mam, ale ostatnio zrobił się milczący,
  stąd wnoszę, że nabrał wody w usta ;))

  xychmurzasta,
  teoretycznie masz rację ;)))

© dyskretny urok codzienności
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci