Menu

dyskretny urok codzienności

opisywany przez heteroseksualne ciało pedagogiczne rodzaju żeńskiego oddające się wnikliwym studiom nad rodzajem męskim, choć rodzaj nijaki nie pozostaje bez znaczenia

Umiar

asprocolia

Wobec wydarzeń  wiadomych sama tkwię w pewnym odrętwieniu, ale też  zauważam pewne niepokojące zjawisko. Histeria......to bardzo polskie. Zaczyna się dziać coś, co miało miejsce na okoliczność śmierci papieża, katastrofy smoleńskiej. Popadamy w przesadę. Media społecznościowe toną w aktach strzelistych nawołujących Owsiaka do powrotu, dochodzi do mitologizacji zmarłej osoby. Nadawanie nazw ulic, honorowych obywatelstw.........poematy....wszyscy znali i podziwiali....

Nie byłoby w tym niczego zdrożnego, gdyby nie fakt, że to działa tak krótko, że tak szybko wracamy do dawnych nawyków. Wszyscy mówią.....mądrze mówią, że z tej tragedii powinno narodzić się coś dobrego. Zaczynam wątpić, ale nadziei nie tracę.....

Cisza, tak bardzo jej brakuje. Nadużywamy słów. Nie twierdzę, że wszystkich. Przecież są takie, których prawie nie używamy. Jednak generalnie wszystko jest zagadane, nie umiemy ich ważyć, umiemy je lekceważyć.

 

Komentarze (4)

Dodaj komentarz
 • Gość: [Devil] *.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

  Niestety, odnoszę dobitne wrażenie, że wielu Polaków bardzo lubi "pławić" się w żałobie i robić z siebie cierpiętników w skali niewspómiernej do wszelkich przypuszczeń. No ale jak to się mówi - każdy ma swoje fetysze.
  No i jeszcze ta pośmiertna gloryfikacja warta trzy grosze, która koniec końców i tak prowadzi tylko do politycznych gierek.
  Dla ścisłości, wydawać by się mogło, że to wszystko nic dla mnie nie znaczy. Znaczy, i to bardzo dużo ale nie zamierzam tego w jakikolwiek sposób wykorzystywać.

  No i jeszcze co do ciszy, do której także się odniosłaś. Wielu ludzi zapomniało (albo usilnie próbuje zapomnieć), że ta jest często znacznie głośniejsza niż by się mogło wydawać. No ale to takie... nie medialne.

 • asprocolia

  devil,
  czyli nastąpiła zbieżność poglądów, dobre i to :)

 • Gość: [devil] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  asprocolia
  męczące jest to wszystko - czasami sam już nie wiem czy jestem zły czy już po prostu tylko mi żal. okropnie wadliwa jest ta moja utopijna natura.

 • asprocolia

  devil,
  musiałbyś nieco rozwinąć swoją myśl, nie wiem czy jesteś zły w sensie poirytowany czy też podejrzewasz się o bycie złym człowiekiem?
  Utopijna natura ......ciekawe ...

© dyskretny urok codzienności
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci